Majanaaber kuuleb hääli 06.03.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem on selline, et majanaaber, naisterahvas, endine sportlane, umbes 62 aastat vana, räägib, et tema ei saa öösiti magada, sest naaberkorterist kostuvat mingit undavat häält ning samuti põmmivaid lööke. On mitmel korral kutsunud ka mind asja kohapeale kuulama, kuid mina ei ole kunagi kuulnud midagi peale vaikuse. Kuidas inimest aidata, kas tal võib olla mingi terviserike?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Variante kolm: 1. Naabrid möllavadki aeg-ajalt. 2. Teil vaja kõrvatohtri juurde minna või naabri juures rohkem kuulamas käia. 3. Sportlasel on "ületreening" e orgaanilised-luululised häired. Selle viimase osas on head rohud olemas. Ise see sportlane oma "ületrenni" ei tunnista e. inimesel puudub haiguskriitika. Ta ei saa oma probleemist adekvaatselt aru.
Psühhiaater aitab ja teil kõrvatohtri juurde praegu vaja minna ei ole. (Järjekorrad seal niigi väga-väga pikad ja sellepärast hoidkem oma kuulmist. Eriti meie lapsed ja lapselapsed ja nendel ju "müra-kõrva-kahjustavalat-kõva-muusika").
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet