abi vaja 05.03.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tervist.
eelmisel aastal oli mul mure tervisega kui pea hakkas ringi käima ,süda hakkas pidevalt tugevalt kloppima ning vererõhk oli ka kõrgemapoolne ,siis käisin sellega haiglas igasuguseid uuringuid tegemas ning ei leitud mitte midagi peale selle et mingi südamelihas oli natuke nõrgem olnud ,igatahes kui mul hiljem parem hakkas ja uuesti südame ultraheli tehti siis oli kõik korras...kuna midagi ei leitud siis arst otsustas et mul on vist somatisatisoonihäire ning ma tegin läbi antidepressandikuuri...
igatahes nüüd (umbes aasta pärast) on mul jälle selline mure ,et süda klopib ning pea on kuidagi uimane koguaeg ja vererõhk on natuke kõrge (140/80)..sellega käisin ma perearsti juures ning mul kontrolliti verd ja tehti EKG ja need olid mõlemad korras (peale selle ,et süda kloppis).nüüd võtan ma jälle antidepressante ja püüan jälle koolis käia ning liikuda.asi on selles ,et mul on lõpu klass ja ma pean koguaeg koolis käima ja töid tegema ning südamekloppimine ,pea uimasus ja kõrge vererõhk on ikkagi ja veel see ,et nüüd on olnud juba mitu nädalat mingi valu südame piirkonnas sisse või välja hingates ja see tekitab koguaeg hirmu.
olekski abi vaja ,et kuidas kiiresti sellest üle saada ja praeguse kiire ajaga toime tulla ning tulevikus seda probleemi ennetada.
ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimese ja keskkonnavaheliste pingete puhul annab endast tunda suhteliselt nõrgem lüli, sinul siis see kardiaalne e südamega seonduv. Järeldus üks - nõrka kohta tuleb edendada. Tuleb jalutada, võimelda ja isegi kergelt füüsilist-sporti. Selle somatisatsiooniga on lood sellised, et on olemas psühho-somaatilised seosed organismis e närviline seisund psüühikas tekitab seda ka kehalistes funktsioonides. Keha ise on sealjuures terve, haigust ei ole. On ka somato-psüühiline seos! Ja see väga tähtis - kehalise tugevnemise (harjutamise) kaudu reguleerub ka psüühika. See on vägev. Oled kuulnud - Terves kehas terve mälu, terve kehas terve vaim, terves kehas hea meeleolu! Keha on vundament. Selle ravimite-AD osas ja ravimisega seonduv - vt. otsinguga see minu raviprintsiip (Enneti ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid").
Kooliga seonduv. 1. kehaline tegevus soodustab ka vaimset tegemist, õppimist ja annab vahepeal puhkust ajule. 2. Faktid on head, aga mõtlemist on ka vaja. Mis on asja uba, mis oluline, millest tuleneb kõik muu. Sellel teel on hea SPIKKER (õpetab olulist-ebaolulist eristama, paneb mõtlema). Mina õppejõuna-õpetajana annaksin juba spikri järgi poisile-tüdrukule hinnangu ja soovitused parema spikri (mõtlemise) tegemiseks. 3. Puhkus taastab jõu. Une arvelt ei minutitki. 4. Minu harjutus (Enneti Palve-Meditatsioon) on oluline selle samatisatsiooni juures, on oluline mälu-õppimise juures.
Ära närveeri. Õpetaja peaks närveerima - tema ju õpetab, koolitab ja kasutab oma meisterlikkust.
Mina tegin kooliajal palju-palju sporti. Keskkoooli lõpetasin ühe neljaga (teistest hinnetest ma ei räägi). Ülikooli astumiseks hakkasin hoolega õppima ja ülikoolis õppisin kahte eriala korraga - arsti ja spordimeditsiini - ja "nupp hakkas hästi nokkima" ülikooli kolmandal kursusel. Siis olin oma eriala ja kutsumusest täpselt ja sügavuti aru saanud. Olin selle endale teadvustanud.
Sulle ja kõigile õppuritele õpi-rõõmu soovides,
Jüri O.-M. Ennet