nõiaring 04.03.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen palju mõelnud,et kes võiks mulle asjakohast nõu anda ja siis äkki avastasin,et Teie.Probleem seisneb selles,et peale oma lapse sündi on kõik justkui pea peale pööratud ja ei oska enam miskit ette võtta.Minu suhted mehega jahenesid juba raseduse keskel,kui ma soovisin,et ta minuga ultrahelisse tuleks.Tema aga oli sellele kategooriliselt vastu ja mina tundsin end omakorda solvununa,ikkagi meie ühine laps.Sünnitusele ta mulle ka toeks ei nõustunud tulla ja olin ka siis väga pettunud. Kõige selle tagajärjel muutus minu suhe ka lapsega ,keda ma ei suuda ka tänaseni armastada.Tean,et see on minu poolt väär käitumine aga ma lihtsalt ei suuda.Ehk sellepärast,et minu kohustus on olla pidevalt lapsega ja mu jõud on juba lihtsalt otsas,kusjuures pole mees mulle kunagi toeks olnud.Ta jäi alati kauemaks tööle ja läks varem ning nüüd on hoopis pikaks ajaks meid jätnud ja töötab välisriigis.Selle otsusega purustas ta aga minu ootused ja lootused harmoonilisest pereelust.Ta isegi ei küsinud kas ma nõustuksin selle otsusega.Kõige hullem on ,et praegu kannatab selle all laps,kellele ma antud momendil ei suuda heaks emaks olla.Nii palju mõtteid on pähe kuhjunud,milledest on väga raske lahti saada ja olen justkui nõiaringis,millest ei näe väljapääsu.Kindlasti oleks asi seegi ,kui maoma suhted mehegagi selgeks saaks aga ta ei tea praegu isegi ,kas tahab meiega elada või ei.(kuigi ta juba ei ela,sest on meist pidevalt eemal)Mis saab aga minu ja lapse suhetest ,ma ei tea.Ta on minu elus liiga kurnav ja tunnen,et ei suuda ja ei jaksa enam.Mulle on kirjutatud ad-te,mis leevendaksid minu olukorda ja tõstaks meeleolu aga tunnen,et ka neist pole abi. Mida siis ette võtta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem mitmekihiline ja hetkel nukker. Jõud-kohustus-energia - seda annab korrastada puhkamise, lõõgastumise, rahustiga, ematundega. Veidi lähedastelt (lapse vana-vanemad) abi küsida ja ka rakendada neid parjal määral abi-töödele. Probleem suhtega, mehaga välismaal, on aga teine valdkond ja vajab konkreetset vestlust-selgitamist. Arvamised, aimamised, ennustamised jms. ei anna tulemit. Tulem - konkreetne vestlus ja siis otsustamine. Kindel otsus ja kindlal tähtajal vastu võtta, mitte venima jätta. Selles teid keegi konkreetselt aidata ei saa. Kui lapse isa ikkagi hoolib lapsest, siis ta teiega arvestab. Kui ta ka teist hoolib, siis arvestab nende soovidega topelt. Siit tulenevadki vastused teid praegu piinavatele küsimustele.
Rahustid ja AD-d on vaid väike abivahend tõsise probleemi vastastikusel selgitamisel-lahendamisel.
Otsusekindlust!
Mida vana-vanemad asjast arvavad?
Laps on laps ja sealt saate vastuse elu mõttekuse üle, sealt tuleb ka energia ja vägi. Andes lapsele saate ka ise seda südamehellust ja kordselt.
Kes annab, see ka saab!
Vajadusel jutule.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet