Peavalud, ettekujutused... 11.02.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Vabandust, et teid juba järgmise kirjaga tülitan. Kirjutasin teile paar päeva tagasi oma tüdrukust. Sooviks nüüd lisada veel natuke informatsiooni. Viimased 2 päeva on tal pea peaagu kogu aeg valutanud! Rääkis, et olin eile tema juures käinud, olime kakaod joonud, juttu rääkinud jne. Koolis ütles, et on väsinud, küsisin siis et millest? Vastas, et oli ju eile minuga üleval... Küsisin mitu kord, et ega sa und näinud. Vastas kindlalt ei. Juba 3 päeva küsib ta minult mitmeid kordi, kas ma nüüd tulen. Eile ütles, et: "ma tean, et sa täna tuled, ma tean. Sa pole ju juba 2 päeva käinud. Täna sa tuled." Ta räägib sellest väga tihti... Küsib luba, et kas ta võib mind nüüd oodata... Räägib, et ma hoian sulle täna ka ruumi, et saaksid mind kaissu võtta... 8 kuu jooksul pole mitte kordagi sellist asja juhtunud.
Peavaludest ei taha ta emale ka rääkida, arvab, et ema ei usu. Seda vist sellepärast, et on varemgi olnud nii, kui on midagi viga, siis ema lihtsalt ei usu. Samuti on tal suurem võimalus vähki haigestuda, ega midagi ometi sellest pole see kõik tingitud? (Ajukasvaja?)
Kõik see teeb mind äärmiselt murelikuks. Iga vaba hetk mõtlen kõigest sellest, mis toimumas on...
Oodates teie nõu...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ebaselgetele probleemidele lahenduse saab tohtri (psühhiaatri) vastuvõtul.
Sportlik eluviis ja õige puhkerežiim alati soovitav.
Probleemi olemus annab ka lahendi tegudeks.
Pairmat,
Jüri O.-M. Ennet