Unerohi ajas hulluks? 05.02.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lugu selline: mõni aasta tagasi sattusin Pärnu haiglasse tugeva kõhuvaluga, oli mingi probleem pankreasega, enne olin adekvaatne, sain aru kõigest toimuvast kuni... õhtul valu tõttu ei saanud magada ja palusin unerohtu. Nagu ikka manustati kõik ravimid veeni, kanüüli kaudu, nii ka see. Kuid öösel läks asi hulluks, olin pool unes pool ärkvel ja tundus et ma pole mitte haiglas vaid ei ta kus..., tekkis foobia et olen sattunud mingite kurjategijate küüsi ja pean põgenema, olin täiesti põõrane, hakkasin vastu õdedele-arstidele, ja see on mul isegi kõik meeles, ma lihtsalt ei tajunud kus olen ja miks olen, ümbrus tundus vaenulik kust peab kuidagi minema saama kuni mind lausa voodi külge kinni seoti... See kestis nii igal ööl kui õhtuti tehti viimased süstid. Enne koju pääsemist süstide arv vähenes ja mul ka need hulluse hood kadusid, sain koju oli kõik jälle endine. See selleks kuid nüüd kirjutas mulle tuttav kes oli samuti Pärnu haiglas, hoopis selgroo mingi ketta valude päras ja kurtis täpselt sama asja, soovis unerohtu mida süstiti kanüüli ja kordus kõik nagu minul, kuid temal õnnestus selles hullunud seisundis haiglast hoopis lahkuda" Läks ema juurde, hullu pilk ees, jutt segane! Tahakski teada mis ainet meile süstiti, kas see on lubatud, (tundub olevat psühhikale ju ohtlik kuna tekitab meeltesegadust) Õelge palun mis ravimiga tegu et teaks keelduda kui veel kunagi haigla arstidega kokku peaks puutuma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. mõni aasta tagasi ...
-Teie puhul see juba täisminevik. Elada olevikus ja targalt ja tervislikult, et uni korras oleks.
2) nüüd kirjutas mulle tuttav kes oli samuti Pärnu haiglas, hoopis selgroo mingi ketta valude päras... Tahakski teada mis ainet meile süstiti, kas see on lubatud,
-siin saab vastuse anda ikkagi vaid raviarst. Selle jutu alusel ei saa rohu nimetusi ennustama hakata.
Kerge sport teeb ka selja tugevamaks ja siis neid seljavalu rohtusid vaja ei ole.
Tervislikku eluviisi ja kerget sportimist soovitades,
Jüri O.-M. Ennet