kuidas unustada õudusi? 01.02.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Austatud hr. Ennet,

Palun kas suudate teie mind aidata või teate kedagi soovitada, kes suudaks hüpnoosi abil või mingil muul moel panna mind unustama mulle Psühhiaatriakliiniku 5. osakonnas (õigem oleks seda kohta küll vanglaks nimetada) kuu aja jooksul osaks saanud kohutavat "ravi"? Sellest on aasta möödas, aga pisemgi detail on meeles, mõtlen sellele ebainimlikule "ravile" igapäevaselt, ka töö juures ja ei suuda enam üldse normaalset elu elada ega muule mõelda. Midagi nii kohutavat ja absurdset, kui see "ravi" poleks ma oma kõige hirmsamates unenägudeski ette suutnud kujutada, aga see toimub tõesti tänapäeva Eestis. Ma ei ole kunagi midagi halba teinud ega ei ole kunagi olnud vägivaldne, aga seal hävitati mu elu täielikult. Ka palved ja meditatsioon ei aita, ravimid samuti ei aidanud. Psühhiaatrilisi ravimeid ma oma elus rohkem kasutada ei soovi, parem tulgu surm.

Olen väga meeleheitel ja palun väga abi, kuigi tundub, et lootust enam ei ole. Kas on mingit võimalust sellest kunagi üle saada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nagu lein, nii ka õudsed üleelamised vajavad "seedimist" ja selleks aega. Aeg see võtab... Teiseks on see, et uued ideed, eesmärgid, ettevõtmised, lähisuhe ja muu hingelähedane "surub" selle eelneva välja, surub emotsioonidest raatsiosse ja sealt ajaloo kaustikutesse meie ajus. Kolmandaks on kasulik kehaline tegevus - kehaline hoiak annab vaimse hoiaku, kehaline kindlus annab vaimse enesekindluse. Neljandaks, andestada neile, kes ei mõistnud teie hingeelu, teie tundehellale südamele haiget tegid.
Meie igapäevane töö-tegemised ja sellesse pühendumine!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet