korduv tegevused 26.01.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen juba lapsepõlvest teinud selliseid sund-korduvaid tegevusi. Algas kunagi kätepesuga ja hiljem on olnud mingi asja mitmekordne kontrollimine. Tegevus ise on ajas mutunud. Olen kontrollinud enne kodunt lahkumist veekraane, elektriseadmeid, ust jne. Hetkel kontrollin töölt lahkudes uksi ja kodunt lahkudes el.pliiti ja ukse lukustatust mitmeid kordi üle, tavaliselt nii 3-5 korda järjest. Otseselt see nagu minu elu ei sega. Olen selle ajakulu ja kontrollimisega ise harjunud. Aga avastasin internetist, et see on haigus -obsessiiv-kompulsiivne häire. Kas see vajab tõesti ravi ja võib ka edasi kuidagi areneda? Tänud info eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jah, see on häire -obsessiiv-kompulsiivne häire.
Kui häirib, siis ravida.
Üldine kehaline harjutamine õpetab mitte ainult soomat (keha) juhtima, aga annab juhiseid ja abi ka psüühikaga paremini toime tulla.
Minu Palve-Meditatsiooniharjutus õpetab psühhoregulatsiooni.
Head harjutamist!
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet