piinlik küsimus 11.01.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere!
esmalt vabandan, et küsimuse teile esitan kuid kuna seksuaalnõustaja on tasuline siis mõtlesin, et äkki oskate aidata.
mul on üsna veider ent väga häiriv probleem. nimelt juba väiksena (nelja-viiesena) on mul tulnud sellised nn hood, kus ma tunnen erutust (ei mäleta küll, mida ma väiksena mõtlesin) ja et sellest lahti saada, surun ma oma jalad tugevalt kokku ja pingutan tupelihaseid. teen seda umbes 30 sekundit ja et naudingut suurendada (kui suur nauding käes,saan lõpetada ja asjadega edasi minna) hoian ka hinge kinni. sellele järgneb pingelangus. ma ei tea, kas tegu on orgasmiga või mitte (kuna seksides ma pole ühtegi saanud) aga see probleem on väga häiriv! ma kardan, et ma ei saa elada normaalset seksuaalelu ja ühtlasi tulevad need "hood" peale väga ebameeldivates olukordades nagu tööl ja sõprade juures (küll aga ainult istudes).
mul on selle pärast ka väga piinlik ja kuhugi ma pöörduda ka ei julge. aitaks ehk seegi kui ma saaks teada, millega üldse tegu on!
aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Saate selle erutus-naudingu ka seltskonnas lahendatud - ei tule see ju nagu välk taevast, on väike eellugu ja saate keskkonda-kohta valida.
Normaalne intiimelu korrastab selle sfääri funktsioone.
Üldine töö- ja puhkerežiim ja tervislik eluviis, sportlik tegevus aitab kõiki regulatoorseid süsteeme korrastada. Seksuoloogi külastuse võimalus ju ikkagi olemas. Vajadusel kasutada.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet