Kas lõpetada rohu võtmine? 31.12.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Pikaleläinud stressist tekkisid minu arvates mõningad depressiooni või õigemini ärevuse tunnused, mille tõttu pöördusin arsti juurde. Suurt ja sügavat depressiooni mul enda arvates ei olnud-töötahe ja eluisu oli alles, ainult et pingetunne oli suur, mille tõttu kadus kohati ka söögiisu.Unel polnud ka viga.Arst kirjutas mulle rohu"Citalec" (10 mg ööpäevas).Selle rohu võtmine halvendas või õigemini tekitas hoopis depressiooni tunnuseid, aga võtsin vapralt kuu aega ikka ära. Ravim lõi une täiesti sassi-õigemini tekitas unetust.Ravimi lõpetamise järel 4-5 päeva pärast tundsin ennast väga hästi. Arst kirjutas veel raviks "Ixeli"(O,25 1 tablett ööpäevas) .Nüüd on rohu võtmisest möödas pea 2 nädalat ja ma tunnen, et rohi peaks ju iga päevaga paremaks tegema, aga mulle tundub, et mu organism ei taha enam rohtu. Ma olen olnud tegutsemishimuline ja mitte muremõtetes- kas ma võiksin rohu võtmise lõpetada või lausa peaksin seda tegema. Rohu algsed kõrvalmõjud peaksid olema ju möödunud? Soovin kõigile head uut aastat!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohu võtmisega PEAB seisund paranema, siis on rohi õige. Ainult rohtude võtmisega ei tohi piirduda, vaja ka harjutused (sotsiaalsed, kehalised, psüühilised, emotsionaalsed, religioossed) ja "uued prillid."
Tervislikud eluviisid. Iga tera tervise viljasalve tuleb kasuks. Iga tera!
Aidamees, kogu teri!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet