13 a noormees ärevushoogudes 15.12.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
selline mure, et 13 a poeg kurdab pidevat peapööritust, samas ütleb, et ka süda lööb väga kõvasti. Ärritub kergesti põhjuseta. Kui on põhjust siis läheb suisa raevu. Infoks veel niipalju, et tal esineb ka unehäireid. Ei suuda õhtul magama jääda. Keset ööd kui kõik teised juba magavad teuleb tal paanikahoog mis läheb tavaliselt üle kui temaga rahulikult rääkida ja tema kõrval mõniag istuda. Hummikuti loomulikult väsinud, närviline ja pea käib ringi ja süda taob.
Kas selline pidev peapööritus ja südamepekslemine viitab ärevushoogudele? Kas see võib olla tingitud ebaregulaarsest unest? Kas võib sellel olla muid põhjuseid? Kas tuleb minna psühhiaatri vastuvõtule?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. pidevat peapööritust, samas ütleb, et ka süda lööb väga kõvasti.
- Rahulik MÄLUmine , siis ka MÄLU ja kogu psüühika korrigeerib end. Kehaline aktiivsus - aju verevarustus edeneb, peapööritus taandub.
2. Ärritub kergesti põhjuseta
- Minu Palve-Meditatsioon. Põhjus ikka olemas, eelkõige töö- ja puhkerežiimi ebakõla e. puhkust jääb väheseks.
3. esineb ka unehäireid.
- see eelnevaga seonduv, kõrvaldatav.
4. peapööritus ja südamepekslemine viitab ärevushoogudele?
- stress ja kergelt läbipõlemissündroomi (puhkust vähe, tööd puhkusega võrreldes liigselt).
5. Kallistusteraapia. Kalliastusi vajavad kõik.
Ülalöeldust alustada, psühhiaater las ootab veel.
Kauneid koolivahepäevi!
Jüri O.-M. Ennet