psühhiaatriline 07.12.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Eakamate abieluliste vastuolude peapõhjüs on üldteaeda: naiste nn.menopaus ja meeste vanuseline seksivõimetus ei alga kunagi korraga. Neil nähtustel võib
perekonnas aastaid kui mitte aastakümneid vahet olla - ja riiud muudkui süttivad.
Kuidas neid vältida või kas neid üldse vältida saab? Kuidas Teie neid väldiksite?
Süües küüslauku?! See ei ole iroonia, vaid pragmaatiline küsimus,mis tekkis
Teie vastuseid lugedes...Küüslauk nii ravib kui kehuttab muudki.
Täieliku lugupidamisega, küsija.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. nn.menopaus ja meeste vanuseline seksivõimetus ei alga kunagi korraga. Neil nähtustel võib
perekonnas aastaid kui mitte aastakümneid vahet olla - ja riiud muudkui süttivad.
- nii ta olla võib, aga ei pruugi. Intiimsuhete spekter on lai ja variante jätkub ka hilisemas nooruses.
2. Süües küüslauku?!
- Küüslauk on mitmeti hea: a) eeterlikud õlid hoiavad ära nn külmetushaigusi, põsekoopa põletikke, siinusurke muresid; b) toimib aterosklerootiliste protsesside vastu - hoiab veresoonkonda nooruslikuna; c) mõjub hästi ka seksuaalsusele.
Tervislikud eluviisid ja füüsiline aktiivsus on kasuks. Minu harjutus (Enneti Palve-Meditatsioon, vt.) ergutab hästi ka väikevaagna elundite verevarustust.
Parimate soovidega,
Jüei O.-M. Ennet