peast segi 28.11.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, viimasel ajal on mul peas sellised imelikud aegluubis h22led ja kui midagi samal ajal teha siis on tunne et peaks kiiresti tegema seda. 66sel magada ei saa, 2rkan pidevalt. ma koguaeg m6tlen et keegi sureb 2ra kas ema v6i isa v6i keegi l2hedatest ja mida ma siis teen ja kuidas k2itun ja kardan et juhtub midagi koguaeg ja need tunded piinavad koguaeg. Kuna mul emal oli ajuinsult ja peale seda ta l2ks hulluks ja ei tundnud mind enam 2ra ja veel palju muud siis see m6te et 2kki ma l2hen samamoodi hulluks nagu tema see piinab. Eile oli esimest korda selline asi nagu mu emal et talle tundus et inimene on nagu 2ra vahetatud ja eile kui olin oma poisss6braga koos siis tekkis t2pselt sama tunne et ta ei ole tema ise vaid see on keegi teine ja siis kohe j2rgmine m6te oli et minu ema ju m6tles t2pselt samamoodi. Siis m6tlesin kohe et see ei ole normaalne et peaks vist arstijuurde minema sest ei tahaks l6petada nii nagu minu ema. Endale tundub see lugu nagu muinasjutt, et see ei saa ju ometi minuga juhtuda... mainin igaksjuhuks 2ra veel et 17 aastane olen

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. peaks vist arsti juurde minema
- Peaks küll. Kõigepealt uneasjad korda ja siis kaovad ka need hääled ja elamused. Psühhiaater aitab.
Omapoolselt ka kõik tervisliku eluviisi võimalused kasutusele võtta. Iga tera tervise viljasalve on kasuks: režiim, toitumine, jalutuskäigud, töö- ja puhkerežiim, heasoovlikkus, minu harjutus jne.
Ema tervisega tegeleb neuroloog ja see paranemine võtab tal aega.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet