muretsemise mure 25.11.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 40 aastane pereema. Tore tütar, asjalik abikaasa, oma kodu. Aga mure on ka. Sündinud "silmad märja koha peal", võõra inimese matustel võiksin palgaline leinaja olla - pisarad voolvad ojadena. Et argieluga kursis olla juhtun ikka vahest uudiseid vaatama- ainult häda ja viletsus. Tööl olles ikka kuuled- näed võõraid muresid- jälle masendus. Varem see kõik mind kõikuma ei löönud aga nüüd ei jaksa. Ega ma teistele oma hädisemat palet taha näidata. Püüan ikka jõudumööda ärakuulajaks-kaasamõtlejaks olla. Aga päeva lõpuks jaks otsas. Heal juhul jaksan toidu valmis ja kodakondsetega päevakokkuvõtte tehtud ja kõik. Kunagi sai raamatuid loetud, käsitööd tehtud... Nüüd istun tuima näoga tugitoolis ja muretsen võõraid muresid. Mõistus ütleb küll, et igaüks peab ise endaga hakkama saama aga kohutavalt kahju on kõigest. Lapse klassikaaslastest, kelledel kodus probleemid, tuttavatest, kes töökoha kaotanud jne. Ilmselt olen jõudnud keskeakriisi. Masendav.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Viis olulist asja endale selgeks teha, mida südamesse võtta. Viis. Kõik muu jääb kahe kõrva vahele ja raatsiosse (mõistusesse).
Psühhoregulatsioon, minu harjutus, jalutuskäigud.
Arstirohtu esialgu veel ei annaks.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet