mure pea pärast 21.11.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Võtan Zyprexat 10 mg ja see hoiab mu pea töökorras.Pea teeb aga uimaseks suitsetamine, olen proovinud ka maha jätta, kuid ei õnnestu.Küsimus oleks aga järgmine-kas on olemas rohtusid, mis pead ergutaks.Praegu võtan ka Magvit-i, kuid seda ei tohtivat pidevalt tarvitada.Ootan vastust.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Punaverelibled veavad organismis hapnikku ja kui need "veokallurid" hapniku asemel on täidetud suuresti konidega, siis loomulikult jääb ajutöös midagi vajaka. Kallureid me saame juurde vaid kehalisi harjutusi tehes, kallurite kasutegurit aga konidest vabanemisel. Rohtudega saame vaid ajutiselt organismi piitsutada. Valik on teie: konid või korralik ajutegevus praegu, tuleviku dementsuse-terest ma praegu ei räägi.
Psühhostimulaatoreid suur plejaad, vajadusel annab retsepti psühhiaater.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet