Öised tegutsemised 15.11.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
On natuke naljakas probleem. Olen aastaid maganud alasti, aga nüüd olen öösiti enese teadmata hakanud endale riideid selga panema, nii et hommikul ärgates avastan imestusega, et olen riides. Mõnel ööl on sellest ka ähmane mälestus jäänud, näiteks et püüan riidesse panna hästi vaikselt ja vaevu liigutades, et elukaaslane jumala eest aru ei saaks, et seal toimetan, samas ei ei ole see ikkagi teadlik tegevus, ikkagi läbi une. Kas see võib viidata mingile psüühilisele probleemile? Suuremaid elumuutusi viimasel ajal olnud pole, samas suur muretseja ja pabistaja olen kogu aeg olnud ...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teeksin psühhoregulatsiooni harjutusi - korrigeerib nii päevaseid kui ka öiseid tegemisis. Korrigeeriks töö- ja puhkerežiimi. Õhtul mingit loduslikku rahustit.
Sellest alustaksin.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet