Närvilivus, väsimus, stress 17.10.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Ei tea kelle poole pöörduda, nii paha olla. Olen viimasel ajal väga närviline ja vaimselt väsinud. Tunne, et keegi ei sa minust aru ja kõik on minu vastu. Olen kodus lapsega (9 kuune), võib-olla see ka sünnitusjärgne stress või kuidas seda nimetatakse. Palun aidake, ma ei suuda enam. Kas Pärnus on ka mõni arst kelle poole saaks poorduda ja abi küsida. Ootan Teie vastust!

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sünnitusejärgselt on ikka väsimust ja palju uut. Võimalusel kasutada tööjaotust - keegi aitab tunnikese last vaadata. Iga päevane puhkehetk tuleb ka kasuks ja neid siis julgelt kasutada. Lapsega jalutuskäigud õues on suurepärased mõlemile.
Psühhiaatritset on Pärnus mitmeid häid - Ants Puusild, näiteks.
Närveerige vähem, instinktid juhivad küllaltki täpselt. Lugege dr. B. Spocki raamatut, see v.hästi rahustab.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet