Küsin ka xanaxi kohta 11.10.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul ka ärevus ja kui võtan 0,25 Xanaxist hommikul poole, siis on parem. Isegi mitte iga päev, vast nädalas kord või kaks. Kas nii võib ka sõltuvus tulla? ma ei tahaks muud keemiat katsetama hakata, sest ma ei taha riskida uimaseks jäämisega ega sellega et ei tohi autot juhtida (viimane mulle meeldib ja liikluses olles lähevad mõnusalt mõtted mujale). Ja ma ei taha riskida sellega, et tekivad kõrvaltoimed või sõltuvus või et ajab iiveldama vms. Parem ajada läbi kõige looduslikuga ja ujuda jm. kerget sporti teha. Ujumisega on küll nii, et mul on sel sügisel juba teine nohu ja kurguvalu ja niipea kui basseini lähen, tuleb nohu ja jääb kurk haigeks. Viimasel ajal vahel peas suriseb. Aga eks elu on ebastabiilne ka ja mina jälle liiga tundlik.

Parimate soovidega
N (36)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mul ka ärevus ja kui võtan 0,25 Xanaxist hommikul poole, siis on parem. Isegi mitte iga päev, vast nädalas kord või kaks.
- Võtke, sellest sõltuvust ei teki. Aga - ilma harjutusi tegemata jäätegi seda Xanaxit võtma. Harjutused ja organism siis seda rohukest enam ei vaja.
Peale ujumise on veel 101 harjutamise võimalust! Millised? ...Õige! Valige endale meelepärane. Mis meeldib ongi õigeim.
Viimasel ajal vahel peas suriseb.
- vt. ja tee minu Palve-Meditatsioon 8vabastab liigsetest pingetest, parandab aju verevarustust, korrigeerib aju veresoonte toonust, mõjutab hüpofüüsi ainevahetust jne.
Mis on ärevuse põhi-põhjus?
Need on kahest valdkonnast ja mõlemad - kaksainsus seega:
a) erialakäru (teha seda tööd, milles oled andekas, mis meeldib, b) lapsekäru (lähisuhe: inimene, lemmik.., Absoluut).
Head harjutamist,
Jüri O.-M: Ennet