tikid 06.10.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr.Ennet.Olen ka varem Teie poole pöördunud oma 13.a.se poja pärast. Nimelt on tal üsna tugevad motoorsed ja vokaalsed tikid.Need häirivad teda ennast ja sooviks leevendust .Loomulikult oleme käinud laste psühiaatri juures üsna mitmel korral.(kahjuks abi saamata)Oma vastustes kirjadele mainite tihti ENNETi PALVET ,mida see täpsemalt endast kujutab ja kuidas seda lapse peal rakendada ?

ette tänades.murelikud vanemad.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

ENNETI PALVE-MEDITATSIOON

Esimene Palve - Ringutus-Sirutus ja Lõõgastus.
Ringutan-sirutan end Taevatähe e Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht). Käed üles, pea kuklasse, naeratus näole, õlad taha, rind ette, kõht sisse.
Siis painutus ette-alla, kael-õlad lõdvaks ("Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas"), lõõgastub lumbo-sakraalne e vööpiirkond.
Lõõgastub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstasendisse): "rullin end püsti, sirutan end".
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järkjäguslt päeva-paari tagant suurendades.Leian endale ise sobiva korduste arvu.

Teine PALVE - Tühjenemine-Vabanemine Patust-Murest e Negatiivsest.
Ringutus-sirutus Taevatähe poole. Mõttes võtan oma südamesopist konkreetse, mind vaevava Mure peopesade vahele. Toon peopesad koos mõtteMurega aeglaselt ülalt-alla, maani ja samal ajal
kujutlen, et meie keha e vaimutempel tühjeneb-vabaneb nimetatud patust.
Samas ütlen ka mantrat e sisendust: va-ba-nen ......st!
Enne käte mahapanemist lõdvestan kaela-ölad-vöö, kogu keha ja mure saabki "maandatud".
Tagasi püstiasendisse.
.
Kolmas PALVE - Täitumine Vooruse-Rõõmuga e Positiivsega.
Ette-alla painutus, lõõgastus. Võtan maast käte vahele mõne mind rõõmustava omaduse ja viin käed aeglaselt alt üles.
Kujutlus ja mantra: mi-na tä-i-tun .....ga!

Neljas PALVE - Tühjenen-Täitun
See on teine ja kolmas Palve vaheldumisi: ringutus-sirutus (üles) - murest vabanemine (alla) - positiivsega täitumine (üles) - negatiivsest vabanemine (alla) jne.

Viies PALVE - Osadus Taaraga.
Sirutus-painutus koos Hinge hingamisega. Sirutus ja Palve. Painutus jaMeditatsioon.
Aeglaselt, rahulikult, õndsalt!

Ümisemine on lapsele kasulik - lõõgastab, rahustab, õpetab. k
Kaela relaks-harjutused, kukla-kaela juukseharjaga harjamine, kerge massaaž (õigemini silitamine-paitamine kaela piirkonnas).

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet