Liigne higistamine, 2revus 03.10.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 20. a naine, probleemiks pidev 2revus ja sellega(ma arvan) kaasnev sydame kloppimine ja tugev higistamine, kuumahood. Eriti n2gu ja pea higistab jubedalt, kui loengust loengusse kiirustan v6i v2hegi t2helepanu osaliseks saan, ei tea mida teha, kuna ei suuda arsti juurde minna, et sealt abi kysida, n2kku ei saa ju deodoranti m22rida ja see ei aitaks kuumahoogude vastu, n2rvilisusega kaasneb ka tugev valu k2sivartes ja k6hus, iiveldus ja m6nikord ka peavalu-see j22b aga teistele enam-v2hem n2htamatuks.. Ei suuda enam nii vastu pidada. Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vahelduv dušš (meeldivalt soe vaheldub meeldivalt jaheda/külmaga) - selliselt lainetada. Lõpetada sooja lainega kehale ning jahedaga näole. Juua mineraalvett - organism saab vajalikke sooli ja see aitab termoregulatsiooni. Minu Palve-Meditatsioon (see ringutus-sirutus ja siis painutus...) - korrigeerib organismi verevarustust, eriti pea-näo piirkonnas; aitab psühhoregulatsiooni võtted selgeks. Ilmaelu võtta mänguliselt, mitte tundehellalt südamesse kõik elujuhtumised suruda. Mänguliselt. Sportlik tegevus. Korralik puhkus.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet