Mured 09.09.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Meie suguvõsas on mitmeid , kes mingi eluperioodi jooksul on kannatanud tikkide ja muude imelikkude korduvliigutuste tegemise käes. Maal naabritest mõned teavad ja peavad naljakaks.
Kardan veidi , et töö juures ja tuttavate seas saadakse teada ja mis siis saab.
Koolis olin väheke kiusatav ja endised koolikaaslased suhtuvad siiani pisut üleolevalt.
Kas oleks tulnud nonde tikkide jm. tõttu arsti juurde minna? Ausalt öeldes tunnen ka praegu vahel sundust, kui masendunud olen , või ostaks kiiktooli.
Kardan ise, et puudus on enesekehtestamisoskusest ja enesekindlusest.
Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meelekindlus (eneseusk ja enesejuhtimine) tuleb läbi kehaliste harjutuste. Teile meeldiv kehaline tegevus (harjutused, trenn) on baasiks, edasi psühhoregulatsioon. (vt. minu Palve-meditatsioon, minu 9-astmeline tee ja selle esimene aste).
Kui on paika pandud viis üllast eesmärki, siis muremärgid jäävad teistesse suundadesse.
Kõike head soovides,
Jüri O.-M. Ennet