Teismeline tüdruk masenduses. 12.08.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen suures mures oma 13 aastase pojatütre pärast. Ei teagi kas pöördun õige inimese poole aga loodan väga , et oskate midagi soovitada.
Nimelt on asi selline, et tüdruk on muutunud täiesti ükskõikseks kõigi nii tegevuste kui kaaslaste vastu. Viimasel ajal istub ainult kodus telekas ja arvutis kellegagi ei suhtle ja ei huvita teda ka mingisugunegi tegevus. Sõbrannasid tal ei ole ja kui tekkibki mõni siis kestab see senini kui sõbrannat näeb ta kellegi teisega kusagil kas jalutamas või mängimas. Olen püüdnud temaga vestelda , sest ainuke kellega ta veel suhtleb olen mina, siis tihti vastab ta minu küsimustele õlgade kehitusega või vastab lihtsalt mul ükskõik. Nüüd seoses pidevalt kodus istumisega on tekkinud ka kaaluprobleemid ja ta täielikult häbeneb ennast. Reisil olles keeldus ta kategooriliselt ujuma minekuks drikood selga panemast vaid istus rannas pika varrukaga pluusis ja pikkades pükstes. Kui olin silmapiirilt ära läks ta vette koos nende riietega. Küsimuse peale miks ta riietega läks vastas ta mulle, et siis on kauem mõnusam olla aga drikood ikka selga ei pannud. Varsti tuleb kooliaeg ja olen väga mures mis siis veel saab kui tekivad ka koolis õpiraskused.
Oleksin Teile väga tänulik kui oskate mulle vastata mida ma peaksin ette võtma , et teda aidata. Põhjust mis teda selleni on viinud ei tea sest ta ei räägi sellest , listsalt vaikib . Kui tuleb sellest juttu siis ta võib pool päeva vaikida.
Teid ette tänades kui oskate natukenegi mulle nõu anda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mitte tänitada, liigselt käsutada. Hoida suhteid, siis saab üht-teist korraldada. Laste-psühhiaatrid ja -psühholoogid töötavad psühhiaatriahaigla dispanseris, saatekirja vaja ei ole. Kindlasti minna psühhiaatri jutule.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet