Probleem vererõhuga 24.07.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem selles et vererõhk kõigub. Kord on see 130/80 siis mõni päev on 140/80 päev hiljem on juba 150/83 on ka juhuseid kuna on 100/86 siis ole tark ja tea kuna rohtu võtta. Olen saanud ka antitepresante seda 5 kuud ja söönud sama palju nebilepti pool tabletti päevas. Alates Mai kuust pole vererõhu rohtu võtnud.Kuna nüüd jälle oli vererõhk kõrge 150/80 siis kästi jälle rohtu võtma hakata. Samas tunnen ka vahel südame vahelööke. Kuidas teada saada kas see on tingitud närvidest või on tõesti soodumus vererõhu haigusele? Milliseid protsetuure peaks arstilt nõudma? Samas oli mu diagnoos paanika hood mille all kannatasin pool aastat kui tarvitasin ravimeid. Mida peaks tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõige universaalsem abivahend - minu Palve-Meditatsioon: vabastab pingetest, korrigeerib aju verevarustust, reguleerib regulatoorseid mehhanisme.
Teiseks - töö- ja puhkerežiim. Kolmandaks - elu üllad eesmärgid paika ja siis nende poole, rõõmuga!
Liigsest kehakaalust ka (kui on) loobuda.
Töid võtta mänguliselt!
Head näitlemist,
Jüri O.-M. Ennet