NEEDUSTE USKUMINE 22.07.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Kirjutasin ka kuu alguses juba aga millegipärast vastust ei saanud ja proovin nüüd uuesti.
Mure on siis ühe 50 a meesterahva pärast.Ütlen ka kohe ,et alkoholi ei tarvita ,ei suitseta ja siiani väga tervete eluviisidega elanud.Alguse sai asi sellest et naine suri 5 a tagasi ja siis hakkas käima mööda sensitiive ja astrolooge ja hakkas uskuma numeroloogiat.Sügisel aga suri ema ja peale seda on asjad väga halva pöörde teinud.Paar kuud pärast ema surma lõpetas ta oma firma tegevuse kuna uskus et ema vaim tõmbas nii öelda vee peale tema firmale.Sellele järgnesid kohe needuste välja ajamine majast ja põletas asju.Siis aga juba nägi igas asjas enda jaoks märke ,et mis kõik vaja veel teha.Vaime välja ajada ja nõidusi purustada.Nendeks tegi ta aga minu jaoks väga veidraid asju.Siis avastas ta endajaoks surnuaiad ja enamus vabaaega veedab seal ja haudadele laob küünaldest kujundeid.Ise on aga veendunud et kurjad jõud käivad haudu rüüstamas.Nüüd aga on hakkanud uskuma et poja naine on nõid ja on kõik asjad needusi täis pannud.Kõigepealt viskas nad ta majast välja ja nüüd hävitab valimatult kõiki asju mida see naine on puutunud, ka teiste asju.Siis ehitas ta terve hoovi täis märke ,mis siis koosnesid vanast kolast aga mis olid sättitud väga hoolikalt.Need olid siis sellele naisele mõeldud lugemiseks ja kui küsisime ,et kuidas ta loeb neid siis naeris veidralt ja vastas ,et küll ta juba .Tööle ei plaani ta minna kuna vaimud ei luba.Kogu hetke tegemised on suunatud selle naise vastu.Ta on veendunud ,et on vaja see naine hävitada.Ta on teinud siin ka ennustusi ,et küll see naine jääb auto alla ja ne.Aga kui midagi tema öeldut ei juhtu siis kohe tulevad uued arvutused ja uued ennustused.Kui aga küsida täpsemalt nende tema asjade kohta siis ärritub.See on muidugi ainult lühi kirjeldus.
Siit aga nüüd siis küsimus ,et kuidas teda aidata?Korra tegime temaga ka juttu arsti juurde minekust aga ta ainult naeris ja vastas ,et psühhiaatrid teda ei mõista ja tavameditsiin ei ole tema jaoks.Kellegile ta veel ohtlik ei ole ja sund hospitaliseerimist teha ei saa.Kas on vaja teda üldse ravida või oodata ,et äkki läheb ikka ise üle.Mind hirmutab asja juures see ,et ta ise on nii veendunud enda asjade õigsuse ja on ise kõige selle juures veel väga entusiastlik.
Jään teie vastust ootama.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kirjutasin ka kuu alguses juba, aga millegipärast vastust ei saanud ja proovin nüüd uuesti.
- Olen vastanud kõigile minuni jõudnud kirjadele niivõrd hästi kui see antud info ja minu kogemustega võimalik on. Kus oli lapsus? - ei tea öelda.
Kas on vaja teda üldse ravida või oodata, et äkki läheb ikka ise üle.
- Vajalik on ravi, vajalik on psühhiaatri abi. Ise need mõtlemised ei kao ja numeroloogia ning muud tarkused siin ei aita, aitavad arstirohud - neuroleptikumid. Määrab psühhiaater.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet