suhted 03.06.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu emakeel pole kahjuks eesti keel, aga loodan, et suudan end arusaadavaks teha.
Mina olen üle 30 meesterahvas, kaks korda lahutanud ja hiljem ohtrasti ( üle 300 juhusuhte ) laia elu elanud.
Aasta tagasi leidsin meeldiva naise, sest lai elu muutus väga vastumeelseks. Olen temaga siiamaani igatepidi rahul olnud, läbisaamine hea ja ühtki ütlemist pole olnud. Nüüd aga selgus, et tal on u 7 a tagasi üheöösuhe olnud, üks tuttav mees rääkis. Minu naistuttavad jälle ütlevad, et see teatud mees on tuntud kohi. Keda nüüd oskuda ja mida arvata.
Asi on selles, et eelmised abielud läksid lõhki tänu minu naiste üleaisalöömisele.
Ei taha enam midagi sellist läbi elada. Kui viimane kord kohtust välja tuli, oli silmade eest täitsa must ja hiljem mitu nädalat nutsin.
Naise ainsad veidrused on, et kui kodutööd on tehtud, siis muudkui loeb igas võimalikus keeles ja kirjutab päevikut, selle asemel, et suhelda ja seltskonnas on ka tummahammas, mitte ühtki sõna ei ütle vahel. Niipalju olen ka kuulnud, et koolis oli ta kiusamise objekt. Võib-olla sellepärast need veidrused, mille pärast teda siiamaani keegi pole tahtnu, kuigi on kena naisuke ja feminismi ei kaldu.
Aga kas pean mina olema see loll, kes võtab ära teiste poolt ärapõlatu. Ja see üheöö juhusuhe ei meeldi mulle põrmugi.Miks minule küll alati sellised libud satuvad. Just siis, kui olen inimest juba austama ja armastama hakanud, selline asi.
Olen tõepoolest jälle peaaegu depressioonis. Ei teagi, kas kohe mõne spetsialisti poole pöörduda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

NAINE: et tal on u 7 a tagasi üheöösuhe olnud, üks tuttav mees rääkis. Minu naistuttavad jälle ütlevad, et see teatud mees on tuntud kohi. Keda nüüd uskuda ja mida arvata.
MEES: Mina olen üle 30 meesterahvas, kaks korda lahutanud ja hiljem ohtrasti ( üle 300 juhusuhte ) laia elu elanud.
Mees, miks nõuad sa temalt mineviku pühadust?
Mees, miks kuulad külainimeste kuulujutte?
Kui kahtlustate ja armukadetsete, siis: a) on uus suhe kaunis nõrgale vundamendile rajatud, b) olete alkoholiga liiale läinud, kuritarvitate või rohkemgi veel? c) ei oska hingelt head naist mõista, Teie, n.ö. Libumehe - juhusuhte "kuulsusega" mees.
Kes austab ja armastab, see näeb partneris vaid head ja väga head ning ei fantaseeri mineviku kuulu- või tõsielujuttudes.
Ära näe teise silmanurgas pinnukest. Näe oma silmis palgikoormat! Siit tuleb teha õiged järeldused ja hakkata koos õnnelikult elama.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet