noor segaduses inimene 25.05.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas peaksin pöörduma kuskile abi saamiseks? Olen viimasel pooleteisel aastal ennast kartma hakanud. Asi on kindlasti paljudes põhjustes, kuid ise pean põhiliseks tõukeks, kui pea poolteist aastat tagasi, inimene kellest olin unistanud koos elu ning ka kunagi järglasi, oli meie lahusoleku ajal uue mehe leidnud, kes ta õnnelikuks tegi ning kellega nad lapse said, ta teatas mulle seda ise, et jääb koduseks ja et on rase, kuid sellest ajast peale ei tunne ma ennast ära.. pikkamisi tekivad mõtted selle mehe eluküünal kustutada, need mõtted valdavad teinekord päevi, nädalaid, siis jällegi olen õnnistatud mõne aegse unustamatusega, kuid see tuleb aina tagasi, elan seda väga emotsionaalselt läbi, ning olen jõudnud koguni peaüksikasjadeni, ei tea kas vajan kellegi tähelepanu või miks, tahan öelda oma viimased sõnad sellele tüdrukule ning tema ees tema mehe ning ka enda lõpetamine. õnneks läksin pea aasta tagasi sõjaväkke, kus ei olnud mul pikka aega sellele mõelda, kuid vahel tuli kurbus tagasi ning koos sellega ka viha, nüüd saan sõjaväest välja, viimastel nädalatel on see mulle jälle meelel olnud. loeksin ennast küllaltki ebaõnnestunks ning kardan, et võin endale ja ka kellegile teisele liiga teha. olen püüdnud endale selgeks teha mis on õige ja mis pole, kuid olen aru saanud, et see ei takistaks mind enam, ma ei suuda selle situatsiooniga leppida.. võibolla vajan vaid kedagi kellega rääkida, kuid.. olen seda püüdnud teha.. rahunen ehk maha mõneks ajaks, kuid siis jälle..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üleliigseid pingeid saab arstirohuga maha võtta. Kirjutab perearst või siis psühhiaater.
Teiseks, sportlik (kehaline) tegevus maandab pingeid ja annab enesekindlust juurde.
Kolmandaks, Eestis on sobilikke partnereid tuhandeid, maailmas aga miljoneid -kes otsib, see ka leiab. Suhelda ja leida endale see õige.
Neljandaks, elu läheb edasi ja lihtminevikus-täisminevikus edasi "vibreerida" ei ole õige. Elu on ja olgu olevikus ning vaatega ette, tulevikku.
Viiendaks, psühhoregulatsiooni harjutused. Julge ei karda, otsib ja leiab!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet