Abilify 24.05.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Küsimus seline:MUL ON PIDEV VÄSIMUS JA NÕRKUS,TUIGUTAB TIHTI ,NÜÜD KIRJUTATI MULLE VÄLJA SELLINE ROHI NAGU ABILIFY (aripiprazole)JA MA TERVED PÄEVAD MAGAN.pEAN TEDA VÕTMA HOMMIKUL KOOS XANAXIGA,KÕIGE HULLEM ON AGA SEE ,ET KUI MA KOGEMATA JÄTAN TA VÕTMATA,SIIS VÄSIMUS EI KAO.KAS TE SAAKSITE MULLE ÖELDA SELLEL ROHUL ON VEEL MINGEID KÕRVALMÕJUSID JA MIDA MA PEAKS ÜLDSE SELLE VÄSIMUSEGA TEGEMA??????????????

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Aripiprazol on hea neuroleptikum. Kui annus veidi suur, siis unisus ja väsimus. Eelkõige võtaksin siin hommikuse Xanaxi ära.
Aga : 1) millised kaebused, 2) milline diagnoos, 3) millised annused praegu, 4) milline eluviis ja päevased tegemised, jne -seda vaja teada.
Vestelda avameelselt raviarstiga ja ravi siis korrigeerida.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet