pigistamine rinnus 23.05.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere!
Juba pikemat aega on mul probleeme sellega, et mul rinnus pigistab, ebameeldivalt. koormustaluvus on ühel hetkel hea, teisel hetkel ei suuda.
Teen regulaarselt trenni, ja somaatilised haigused on välistatud. Kõrge on ainult streptokok. Mandlid on lõigatud. Probleeme on olnud ka ärevushäiretega, mille vastu võtsin AD'd kuid paistab, et hakkab taas korduma.
Olen 18. a ja mind tõsiselt häirib see, et ei suuda midagi teha, et oma sundmõtetest lahti saada. Kas see kõik on mul peas kinni? Tean, et rinnus pigistamine on ärevuse üks tunnuseid, aga kui see esineb koguaeg. Mul pigistab rindkeres koguaeg, ei valuta, aga pitsitab. Ja südame töö tunduks nagu häiritud olevat, olen uimane ja ei julge suurt midagi teha. K.a sporti ei julge teha, kui rinnus on selline tunne.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jalutuskäigud 3-5 km ja distantsi sujuvalt pikendada. Kolm-neli korda nädalas. Siis kahe-kolme kuu pärast kerged treeningud.
Pingete maaandamist aitab psühhoregulatsioon: Autogeenne treening, palve-meditasioon, pihtimine päevikusse, vestlemine sõbraga jms.
See pigistamistunne on kõrvaldatav.
Jüri O.-M. Ennet