Tõend 15.05.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selline, et sain psühhiaatri käest tõendi, mis vabastab mind koolikohustustest aasta lõpuni..
Aga ma ei taha seda tõendit kooli viia, sest siis näeb seda terve kooliõppenõukogu ja järgmisel aastal on mul väga ebameeldiv seal samas koolis jätkata õppetööd. Kogu teema on minu jaks väga delikaatne ja ma tahaks seda enda teada jätta.. Minu meelest pole õpetajate asi, mis eriala arsti juures olen käinud..
Kas selline võimalus on üldse olemas, et tõendi näitamisel perearstile on tal õigus ise uus tõend välja kirjutada ilma mingi psühhiaatripitsatita ja haiguskoodita? Või on mingi teine võimalus?

Ilusat kevadet,
Renee

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearst saab sind aidata küll.
Aga psühhiaatri tõendit vaja häneda ei ole.
Vajad puhkust ja see tuleb kasuks. Ka mina olen seda oma elus kasutanud.
Tee kergelt sporti,
Jüri O.-M. Ennet