rahulolematus 30.04.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Alustaks kõigepealt siis sellest ,et olen kannatanud juba pikemat aega depressiooni all ja tarvitan ka ravimit citalec 20 mg. Seda siis kuu aega ,kuid tunnen ,et mu mõtted ja hirmud ning ärevushood ei taandu. kõik sai alguse muidugi suhteprobleemist ja üritan sellest siis välja tulla ravimitega . Olen ka väikese poja ema ja kuna enamus aega möödub tema hoolitsemisega ,siis on see mu rahulolematust ja depressiooni veelgi suurendanud . Mehel on sada muud tegemist ja ma isegi kahtlustan armukese varianti. See piinab mind pidevalt ja ma ei suuda olla enam ei mehe ega ka lapsega . Tahaks nautida rahu ja elada oma elu . Kaalusime siin ka lahkuminekut ,kuid arvasime ,et ehk jääme ika kokku lapse pärast, kuid nüüd näen ,et mittemillestki ei saa ka midagi oodata. Korduvalt on mul enesetapumõtted ja soov üldse siit ilmast kaduda ,isegi lapsele mitte mõeldes. Imestan alati ,kuidas naised rohkem ,kui ühe lapse suudavad üles kasvatada ,või ma pole lihtsalt emaks loodud ja seepärst see depressioon ja suhteprobleemid . Olen isegi valmis lapsest loobuma ,sest näen ,et ravi pole siiani aidanud. Kui pika aja möödudes hakkab ravimi toime avalduma või on tõesti mõtekas hakata oma elu elama ja jätta siis laps mehe hooleks ? Mis nõu annaksite?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olen kannatanud juba pikemat aega depressiooni all ja tarvitan ka ravimit citalec 20 mg.
- Depressioonil on põhjus, põhjused. Ravi: AD, et hingemuret vähendada, harjutused, et hingeelu tugevam oleks, kolmandaks - uus hoiak ("uued prillid"). et suhtumine oleks teine elusse-olusse.
Mehel on sada muud tegemist...
- Ühiselt asjad selgeks rääkida, et mida ootan, mida vaja, mida annab muuta... ja siis otsustamise järgselt ka selliselt tegutseda. Otsustamatus tapat, väsitab, muserdab.
Või ma pole lihtsalt emaks loodud ja seepärst see depressioon ja suhteprobleemid..
- Elus on ikka raskused ja raskused on selleks, et meid karastada. Said Esivanemad laste kasvatamisega hakkama, saame ka meie. veidi tööde-tegemiste jaotamist ja puhkust (puhkus taastab jõu) ja siis hakkab jälle päike selle murepilve tagant paistma, tuleb jõud, rõõm, hea enesetunne lapse kasvamisest.
Kui pika aja möödudes hakkab ravimi toime avalduma või..
- Ravim hakkab kohe mõjuma, aga .. vt vastuse algus.
Tuhandetel naistel-meestel ei ole veel last, on raskusi selles küsimuses! Teil on see ÕNN olemas.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet