Küsimus meeste kohta 27.04.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Nimelt soovin püsivamat suhet ühe mehega, kel pole ka varem ühtki teist naist olnud. Siis aga tekkiski hirm, et ei tea, kuidas ja kas edasi midagi arendada, kuna justkui räägitakse, et mehed tahavad nii öelda sarved maha joosta enne püsivamat suhet. Nii olevat looduse poolt seatud. Tekkiski küsimus, et kas tõesti kõigil avaldub see ühtmoodi, olenemata sellest kui toreda naisega ta esimesena kokku saab. Kas siis mehed tahavad ikka veel kedagi teist ka? Millest see oleneb, kui see päris nii pole? Kas on võimalik, et mehele juba esimene naine nii meeldib, et elab elu lõpuni sellega koos ilma muud soovimatagi? Olen kuulnud ju ka öeldavat, et kui on ka paar, kes on teineteisel esimesed, siis mingil hetkel hakkab ikkagi mehel välja lööma vajadus nii öelda sarvi maha joosta ja teiste naistega "ringi tõmmata". Kas ehk on võimalik, et ei pruugi hakata ikka teist otsima? See tähendab suunab oma vajadused millegi muuga tegelemisse (töö, sport, looming)? Kuivõrd oluline on meeste jaoks truudus ja truuks jääda? Ma nagu ei julgegi suhet luua, kuna ei taha ainult esimene olla, vaid tahaks püsvamaks ja ainukeseks naiseks jääda? Samas mulle meeldiks, kui oleksin kellelgi esimene ja ainuke, aga mingi kuuldud teooria tekitab hirmu, et kas saan sel juhul sellist suhet nagu soovin. Mida üldse mehed otsivad siis? Minu arust leiab armastust ainult püsiva partneriga. Kuidas on võimalik mehel arendada suhet naisega, teades, et nagunii kokku ei jää? Kuivõrd olulised on tunded meeste jaoks ühes suhtes? Mõni mees on öelnud, et tahab oma elus palju naisi. See justkui tekitab mõtte, et tal ei ole nende naiste vastu mingeid tundeid. Kuidas ta muidu seda ette teab, et nad lõpuks kõik maha jätab, eeldusel, et need suhted järgnevad üksteisele enamasti, mitte pole samaaegsed. Kuidas mees saab üldse suhet arendada ilma tunneteta? Ja ehk on Teil mingi abinõu pakkuda, kuidas olla mehel esimene ja samas ka ainukeseks jääda, juhul kui see on üldse võimalik?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas on võimalik, et mehele juba esimene naine nii meeldib, et elab elu lõpuni sellega koos ilma muud soovimatagi?
On ja seda on aegade jooksul väga palju olnud. Selle teadmisega suhet alustagegi. Kui on õige, siis püsib kaua-kaua.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet