neurasteenia 10.04.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere
sõbrannal 10 aastat raskuseid psüühikaga. Kirjandusest leidsin täpselt samadele sümptomitele diagnoosi -neurasteenia, asteenia. Samas oli öeldud, et võib kujuneda krooniliseks ja võib järgneda invaliidistumine. Ei, ma ei ürita diagnoosi panna (jäägu see psühhiaatrile), minu küsimus on, et kui tõepoolest pannakse selline diagnoos, kas on tänapäeval selliseid ravimeid, mis võimaldaksid terveneda, kui palju terveneda, kas üldse, kas täielikult? Kuna haigus on salamahti kulgenud juba 10 aastat, kas ta nüüd ongi juba kroonilises faasis?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Neurasteenilised seisundid võivad olla omaette ja iseseisva haigusena ja nad võivad olla ka millelegi sputnikuks-kaaslaseks. Esimene on täieliselt kõrvaldatav, teine aga vajab eelkõige põhiprobleemi lahendamist.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet