Lohutamisest 22.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Ma ei ole enne rasedaga koos töötanud, aga nüüd olen otseseks ülemuseks last ootavale inimesele. Ta on esimest korda rase ja ta hakkab nagu väga kergesti nutma. Näit. kui mõni klient on rahulolematu. Kliendi ees just ei nuta, aga peale kliendi lahkumist tuleb minu tuppa ja nuuksub. Kuidas on õige nutvat inimest töö juures lohutada? Ise püüan end teise asemele mõelda, et mida mina sellisel juhul ootaksin, aga inimesed on erinevad. Samas ei taha liiga nunnutada ja samas ei taha ükskõikne olla. Kas oskate anda tarka nõu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rasedale annab juhiseid tema naistearst, kodus toetab elukaaslane (kui ta laia maailma juba rändama ei ole läinud), tööl on ikkagi töö ja omavaheline inimlik suhtumine.
Ise püüan end teise asemele mõelda, et mida mina sellisel juhul ootaksin, aga inimesed on erinevad. - See mõte on Teil õige, tegutsemise vastus on meil südames.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet