aju uuringud 13.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kas vaimuhäirete korral on kasu mingitest aju-uuringutest? Televiisorist olen näinud, et mujal neid tehakse. Meil käib vaimuhaiguste ravimine vist katse-eksituse meetodil: arst kirjutab ravimid ja siis oodatakse, vaadatakse, kas mõjuvad või ei. Või tehakse neid ka meil , siis mis puhul ja mida need aju-uuringud võivad näidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vaimuhäired väga mitmeid rühmi: orgaanilised ja mitte-orgaanilised e funktsionaalsed. Nende orgaaniliste puhul on mitmeid aju-uuringuid ja ka nende mitte-orgaaniliste puhul. Vajadusel uuritakse ka ravimite kontsentratsiooni veres.
Raviarst annab täpselt selgitavaid näpunäiteid. Vaimuhaiguste uuringud ja ravi käib meil nii nagu mujalgi arenenud riikides. Ka rohud meil siin Eestimaal olemas.
Koostöös raviarstiga tervis edeneb. Ise annab ka tervist väga-väga palju tugevdada: korralik puhkus, harjutused, sõpradega suhtlemine.
Kaunist kevadet ja meeldivat harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet