Clonazepam 11.12.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere lp. doktor!

Pöördusin probleemiga kõigepealt proviisor K. Kurvitsa poole, kes soovitas ka Teile kirjutada.

Võtan Clonazepami e. Rivotrili iga päev (ca 1-4 2 mg tabletti olenevalt seisundist)+ 1 Seroxat hommikul. Juba mitmendat aastat. Ise olen 27.a. naine, võtmist alustasin eluprobleemidest, kui üks arst mulle välja kirjutas. Peale mida hakkas see mulle tohutult hästi mõjuma, hankisin igatpidi seda uuesti ja uuesti...Proovinud olen vabaneda, kuid tulemusteta. Iga arst räägib ja soovitab erinevalt. Olen proovinud igasugu asendusravimeid (Diasepam, Xanax, Stylnox, Imovane, vitamiinisüstid ja antidepressante Prozac, Cipramil) mitte miski ei aita nii nagu Rivotril! Vahel tekib käegalöömise tunne kõigele, et saaks ainult seda rohtu, kasvõi läbi tule ja vee. Olen olnud mitmeid kordi nädal ilma ja igasugune taju ümbritseva suhtes kaob (kardan, higistan, paranoiatsen, isegi keha ei tunne enam midagi). Arstidesse ma enam ei usu, nad võtavad ainult raha (käin eraarstide juures) ja Paldiski mnt.-le ma ei lähe iial! Kõik soovitavad erinevat ravi. Ma ei tea mida teha. Praegu tean vaid üht: mul on ainult nii hea elada, Rivotrili purk alati kõikjal kaasas. Olen narkomaan... aga nii on minu jaoks parim.

Palun Teie seisukohta, kui kahjulik see tervisele on ja kuidas edasi elada?!

Töö- ja pereelu on täiesti korras kui tunnen end hästi (pea kogu aeg kui rohi olemas). Keegi ei tea minu probleemist peale arstide kelle visiidil olen käinud.

Tänan ette vastuse eest ja jään seda väga ootama!!!

Birgit

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas Teil praegu on tõsisemaid eluprobleeme (nagu ennemuiste)? Sõltuvust teatud määral klonasepaamist e Rivotrilist on olemas - asendus-võõrutusravis vaja kasutada veidi neuroleptikume (määrab psühhiaater). Seroxat e Paroksetiin - tõstaksin annust või vahetaksin rohtu. Arstirohi on vaid o s a ravimisest. Kolmnurgas Teie-Häire-Arst peate astuma tohtriga "ühte paati", siis on võiduvõimalusi 2 : 1 Teie kasuks. Eelkõige peate uskuma endasse ja sellesse, et peale tableti t u l e b ära kasutada kõik teisedki hinge- ja vaimumõjutusvõtted, eriti need, millesse ise usute. Uskuda, neid t e h a ja Teie elu omandab palju-palju parema kvaliteedi. Usaldage enda sisetunnet ja oma tohtrit! Jõulumees on ukse ees! Tervitab Jüri O.-M. Ennet