15 aastat pingeid 24.02.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 59 aastane naine.15 aastat olen otsinud abi.
Sümtomid:muutustega toimunud sümtomid ja praegune seis - energia puudus,
lihaste värina tekked, iiveldus(oksele ajamise tunne).Tundes toas lihasnõrkust ,välja minekul kõik süveneb. ,tasakaalu häire, millele järgneb paanika , ärevus ja see toob kaasa halva enesetunde.Tekivad lihasvärinad.Tekib südame kloppimine.Alateadvuslik hirm halva enetunde ees.
Peale hoogu tekib peavalu(omapärane),lihasvärin.Praegu on tekkinud suured unetuse probleemid.
Tekkepõhjust ei oska välja tuua. Kodune elu korras.Tööl on suhtutud mõistvalt minu olukorda.

Ravi saanud:(ei suitseta,ei tarvita alkohooli,toitumine tervislik,liikumist piisavalt.
Alustatud-amidriptiliiniga,kok.teraapiad,cipramil,hiljem efeksool(pikalt mitmeid kuure ja alustatud uuesti).Rohud andsid tulemust,sümtomid vähenesid,enesetunne paranes,päris vabaks ei saanud.Peale kuuride lõpetamist
hakkas taas tekkima süptomid.Viimane ravikuur lõppes augustis 2007.Rohtude ärajätmise leevendamiseks määrati Xanax 0,25mg.Kuu aega hiljem oli vajadus hakata võtma aeg ajalt (ainult 1/2 tabletti).Hakkavd tekkima tagasilöögid.Praegu on ainuke ravi Xanax(ei soovitata jätkata?).Haigla ravi tulemused jäid samaks(7 aastat tagasi).
Otsinud alternatiivina nõelravi, massazi, veeprotsetuure, muusikateraapia jne.
Uuringuid tehtud.kilpnääre,süda, kops,pea(2003 dgn.somatisatsioonihäire).Esineb kõrvalekaldeid,mis ei vaja ravi arstide soovitusel.
Küsin: kuidas saada edasi elada.Kas tuleb jätkata rohtude võtmist ja kui siis milliste?Kas on spetsialisti, kes aitaks taastada elamist?
Lugupidamisega
Urve

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD-st annaksid Teile Espritali (ca 1/2 tabl e 15 mg ) õhtul. Mõõdukalt minu harjutust: peavalu vastu, pearingluse vastu, pingetest vabastamiseks, aju verevarustuse paranemine.
Juuste harjamine, eriti kukla piirkond, ümisemine! Ümisemine aitab vibromassaaži kaudu hüpofüüsi ergutada, sealtkaudu kogu hormonaalset süsteemi.
Eestpalve on ka suure vägevusega!
parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet