paanika ja depressioon 15.02.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kallis tohter, kas depressiivsel paanikul oleks haiglas nolemisest kasu? Nädala eest olin kohutavas seisus, olekski peaaegu kiirabiga end haiglasse lasknud viia. Perearstilt sain rahustava süsti Teie tel kõnes soovitat t järgides. Täna on parem, oma tohter soovitas ravimiannust tõsta, seda tegingi.
Palun moraalset toetust Teie harjutuste osas. Mitu korda päevas teha jne rumalaid küsimusi. Ma pole saanud olla järjekindel, elul on oma sõiduplaan ja nii on tabletid jäänud esikohale. Muidugi teeme endale liiga elutempo ja töökoormusega. Aga vähemaga ei ela ära ka. Vahel mõtlen hooldekodusse elama sattumisest. Kogu paanika keerlebki toimetuleku ümber-magan 3,5a ainult tablettide toel. Mis töötegija ma sellisena olen. Õõnes tunne eriti hommikuti sees. Mehele kurta ei või - rikuksin meie hea vahekorra, ta teab , milleg maadlen ja viriseda ei ole vaja. Tugivõrgustik on kirikus. Miks kaob hirm ja tühjus, kui mõni usklik tel teises otsas minu eest palvetab, aga oma palve aitab ainult nö kergematel juhtudel?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Haiglaravi annab üldist puhkust ja uut keskkonda, samavõrra hea oleks ka mõni puhkehetk kuskil ravivetel, SPA-s, maal tädi Maali juures (kodust veidi eemal).
Harjutus - ikka enesetunde järgi ja mitmeid-mitmeid kordi ööpäevas.
Palveelu: alustage ise eestpalvega ja siis enda palve-meditatsioon. Aitab.
Esivanematele mõeldes: 1,2,3,5-10-20-50 põlve tagasi, 150 põlve (5000 aastat) tagasi annab jõudu - suutsid nemad, suudame meie ammugi, elu on ju edasi arenenud.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet