metadooni võõrutusnähud 13.02.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui kaua peale metadooni kasutamise lõpetamist võivad tekkida võõrutusnähud? Inimene väidab et 2-3 korda aastas tekivad tüüpilised võõrutusnähud kuigi pole üle 5 aasta enam metadooni tarvitanud. On see võimalik?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõik on võimalik - ajus ju see "tempel, narkotsi-tempel" olemas.
Raviarst aitab. Lahendid olemas.
Tervislik ja sportlik eluviis on kasuks. Teaduslikku kirjandust spordi kasulikust mõjust sõltlaste ravil on hulgi.
Tervemas kehas on veelgi tervem meelelaad, mõtlemine, psüühika.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet