Teadvuseta olek 01.02.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kuidas mõjub inimese psüühikale teadvuseta olek ja kas on võimalik kindlaks teha, et inimene on olnud pikemat aega teadvuseta olekus? Näiteks avarii tulemusena, kui inimene oli mootorrattal üksi ja peale õnnetust ei olnud kedagi nägemas ega abistamas, kuni ise teadvusele tuli.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teadvuseta oluku kohta onimesel on mälulünk. See on põhiline tunnustäht.
Kaudsed tunnused on ka tervis-käitumine peale seda sündmust.
Eks raviarst selgitab.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet