psüühika häired 12.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
olen suures mures oma ema tervise pärast, kes elades üle raske autoavarii, sai tõsiseid ajukahjustusi. praegu on ta veel haiglaravil, aga kohati ajab ikka väga segast juttu ja on agressiivse käitumisega, mistõttu on voodi külge kinni seotud. kas on võimalik, et selline käitumine muutub ja ta saab enam-vähem normaalseks, vanust on tal juba 79. põrutada sai parema ajupoolkera otsmikupool,
tervitades,
Tiiu

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Orgaanilise ajukahjustusega seotud häireid agressiivsuse, rahutuse, luululisuse, meelepetete jt. osas saab edukalt ravida tänapäeva rohtudega. Mõnede funktsioonide taastumine ei ole nii kergesti prognoositav, oleneb ajukahjustuse iseloomust.
Raviarst annab nõu!
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet