pohmelne depression 06.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere doktor. Ma olen teie käest paljude küsimustele vastuseid saanud ja loodan nüüd äkki saate ka mulle mingid nõu anda. Ma saan aru et küsimus pole teie eriala, aga sõltuvusehäirete teemale küsimustele teie portaalis ei ole võimalik präegu vastuseid saada. Ja kuna juba usaldan teid, kirjutasin gi teile. Mul on 60 aastane isa , kes on alkohooli sõltlane. Nüüd ta oli 2 kuud järjest joonud vahet pidamatta. Präegu ma tõin teda koju-enda juurde elama, üritan teda jälle aidata(üritasin enne gi). Mis te arvate mida ta kõige rohkem vajab? annan talle vitamin B, Prostamol Uuno, magneesiumi vitamiinid. Ta räägib et ei valuta mitte kuskil. A ta näeb välja nagu 120 aastane vanamemm, kes ei suuda käija ega seista normaalseld,- väriseb ja vudiseb, ja hullu pilk on ees.Kaks esimest ööd ta ei saanud üldse magada-süümekad nii suured, siis tõin talle une rohtu-saab nüüd öösiti puhata.Ainuke asi - ma hoian teda kainena kindlasti vägisi, sest nagu ammu enne sain aru et ta ei taha sellest loobuda(alkoholi tarvimisest). Selline tunne et kui talle hakkab jälle parem_- ta jälle põgeneb.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Pärmi-jook (see kahe kroonine pärmikuubik, teha pooleks ja lahustada klaasis vees. Juua üks kord päevas, hommikul. Seal palju vajalikke vitamiine).
2. Uni korda, sobivad rahustavad teed, ja unetabletid.
3. Juua mineraalvett.
4. Psühhiaatri jutule, annab arstirohtu sõltuvusest vabanemiseks.
5. Ise peab veidikenegi tahtma, vastu-tahtmist ei saa kedagi aidata.
6. Alkoholism on sotsiaalne haigus ja üksi seda viinakatku ühiskonnast ei kõrvalda: Põhiseaduseõllega ei kõrvalda, Presidendiõllega ei kõrvalda, tipp-poliitikute kohtingutel klaaside kõlistamisega seda ei kõrvalda. Kuniks alko-tootja raha ja kasumlikkus on tähtsam kodaniku tervisest, seniks alkoholism ei kao, sellega seotud mured ei kao.
Juba ülemöödunud sajandi targad ütlesid, et alkohol on rahva orjastamise lihtsaim viis - anna aga viina, siis ei hakka oma õiguste eest võtilema. Kasutasid seda ka mõisa-viinaköögid. Ju sobilik see ka tänapäeval, KAHJUKS!
Kannatlikkust.
Jüri O.-M. Ennet