enam ei taha, miks? 19.12.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

elame juba koos 3 aastat, selle aasta oktoobris abiellusime. Abikaasa töötab teises riigis ja on koguaeg ära, kord kahe nädala jooksul tuleb koju ja siis selgub, et ma ei oodanud ki teda. Probleem algas tegelikult juba 2 aastat tagasi, kui ma rase olin: nimelt minu elukaaslane tarbis pidevalt alkoholi ja koju tulles esitas selliseid küsimusi nagu: kelle laps se on ja muid solvavaid asju. Mul oli juba kõigest nii kõrini, et teist võimalust ma ei leidnud, kui kättpidi tale kallale minna, ja nii möödus minu rasedus(jube eks ole ju). Laps sündis, elame nüüdsiis abikaasaga endiselt koos, sest ma olen koguaeg tahtnud säilitada peret nagu sellist. Probleem on selles, et ma ei oska andestada ja unustada seda moraalset rünnakut, mis toimus raseduse perioodil, mul tekkis apaatia oma nüüdse abikaasa vastu. Ma ei taha kaotada oma peret, tahaksin hoopis päästa, aga ei tea mida oleks õigem teha ja kuidas jõuda andeksandmiseni ja abielu hormooniasse?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kujundage elu selliselt, et elate koos, üheskoos. Selleks Te ju abiellusitegi ja Lapse saite! Alkoholi kuritarvitamine on hullem kui Sarviline Kurat, Saatan. Laps vajab kasvamisel ja kasvatamisel kaineid Vanemaid, kainet Isa.
Ja nii see andestamine tulebki.
Elame ju ainult üks kord ja seda korda tuleb elada ÕNNELIKULT!
Jõulutervitustega,
Jüri O.-M. Ennet