bipolaarne häire 01.12.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,
minu elukaaslasel diagnoositi 2005 bipolaarne häire ning ta viidi politsei ja kiirabiga vastu tahtmist haiglasse, kus ta veetid 2,5 kuud. nüüd on ta jälle 5 osakonnas , kuid seekord saadi ta haiglasse palju paremas konditisioonis. praeguseks on ta seal olnud 15vpäeva. samas on säilinud rahutus ja asjade, sodi kogumine. kuidas peaksin tema elukaaslasena teda toetama ja kuidas veenda teda ravimeid võtma ka siis kui talle endale tundub, et tervis juba korras?
kuidas käituda edaspidi kui ta maania lõpeb ning ta koju tuleb, ei tea veel ju, kui sügavasse depressiooni ta langeb eekord.
ühesõnaga, kuidas saan teda aidata ja mida ei tohiks kindlasti teha käitumuslikult nii haiglas külastades kui pärast kojusaamist?

ette väga tänades!!!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöös psühhiaatriga saate õiged rohud temale. Varasemad juhud annavad ettenägemisvõimet-kogemust alguse, suuna, sügavuse, kestvusejms. kohta.
Kuna hoogude ajal haiguskriitika häiritud, siis rohu võtmine eriti oluline.
Raviarst annab konkreetsed soovitused.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet