Unetus, depressioon 16.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp. doktor!
Olen 48- aastane naine ja kolme lapse ema, kellest kaks juba täisealised, kuid õpivad. Alates 18-eluaastast vaevab unetus ja sage depressioonide laine, nüüd olen juba und soodustavaid ravimeid võtnud igal õhtul üle kümne aasta järjest. Olen terve elu töötanud kahel kohal, et end ja lapsi ära elatada, kasvatanud olen neid üksinda. Nüüd on tekkinud olukord, kus enam üldse ei suuda tööl käia, kogu aeg on piinav väsimus, vaimne depressioon. Olen töökohti vahetanud, kuid samad probleemid nagu suur väsimus ja igasuguse huvi puudus kõige vastu üldse ei lase kuskil pikalt töötada. Veel häirib, et mälu veab kogu aeg alt. Olen elus palju õppinud, ka täiskasvanu eas, kaks kõrgharidust, kuid nüüd ei suuda enam varsti midagi meeles pidada, on ka suitsiidimõtted. Olukorrast välja tulla positiivsuse lainele on mu suurim unistus.
Psühhiaatreid olen külastanud elu jooksul mitmeid, ravimeid võtnud, aga ikka tuleb lõpuks uus depressioon ja jälle ravimid. Kas niiviisi jääbki kuni surmani?
Oleksin Teile väga tänulik, kui oskaksite mingit nõu anda.
Lugupidamisega,
Marge

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vaja kohtuda, teada saada, et mida ja millal ja palju võtnud olete, kuias mõjus-ei mõjunud. Jne.
Sobib uinutava toimega AD (Esprital, näiteks), rahusteid vajadusel lisaks. Harjutused psühhoregulatsiooni aspektist, jms.
Organism ise ütleb, et see või teine harjutsu, eluviisi muutus aitab.
Tunne ennast! ja selle järgi ka toimida.
parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet.