hirmule ajav 10.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ei tea kas on õige koht pöördumiseks, aga kuna perearst arvas, et tegu on psühholoogilise asjaga siis küsin Teie nõu.
Kuu aega juba esinenud selline häiriv asi, et hetkega tuleb hirm, et suren ära, sest enesetunne läheb väga halvaks. Keha läbib surin, süda taob ja on rütmist ära ja mingi nipiga enam rütmi ei lähe. Nüüd teist päeva juba on asi e.riti hull, enam ei saa magama ka minna, sest süda teeb väga imelikku rütmi, hingeldan ja keha väriseb üleni, kõhtu vaevavad gaasid ja söögitorust tuleb ka krooksukesi, kurgus on klomp, süda on paha ja hingan kyll aga hingeldan. HAigutama ajab ka samal hetkel. Ja kogu keha on surinat täis. Siinkohal mainin, et mingisuguseid analüüse mulle tehtud ei ole, k.a EKG Samas nagu kui hakkan muude asjadega tegelema kaob see tunne, aga tekib ikka täiesti suvalisel ajal ja kui selllele veel mõtlen, läheb asi eriti hulluks (kuigi üritan mitte mõelda, aga iseenesest tuleb mõte pähe) Täitsa jube on olla, ei oska midagi ette võtta ja tahaks olla kindel, et viga ei ole südames vms. Perearst kahjuks naerab rohkem näkku, kui abi annab....et minusugusel noorel inimesel ei saa ju veel midagi ollla (22a.).
Vastust oodates

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaater aitab. Tänapäeval paljudel, väga paljudel seda ärevust ja hirmu. See on kõrvaldatav. Süda ei ole haige.
Vastuvõtule.
Korraliku puhkerežiimi ja kehaliste harjutustega saate juba kohe alustada.Minu harjutus sobib ka.
Veidi arstirohtu ka vaja.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet