ad ja imetamine 07.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Laps mul kuu ajane ja mul jubedad arevushood,need olid ka raseduse ajal ja soin coaxili! Kas imetamise ajal ka lubatud,mul tasakaaluhaired,lihased valutavad,laps ka rahutu ja magada saan vahe! Kas rohud lubatud imetamise ajal? Voi pean imetamise jatma ja hakkama rohte sooma? Olen masenduses juba,mida te

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Coaxil (tianeptiin) raseduse ja ka imetamise ajal Ei sobi, ärge võtke.
Läbi kehaliste harjutuste saate meeled ja meeleolu korda. Võtke julgust puhata, ka päeval, koos Lapsukesega väikesed lõõgastushetked. Jalutuskäigud õues koos Lapsukesega. Kui Issi ka orbiidil, siis pangu ka õlakene alla Lapse kasvatamisel. Kui ei ole, siis julgemalt küsida Esivanemate abi - vaatavad veidi aega, et saaks veidi (tunnike) omaette olla. Paar korda päevas teha minu Palve-Meditatsiooni harjutust - rahustab, lõõgastab, parandab verevarustust, annab enesekindlust, annab jõudu.
Looduslikud teed, aga ka lihtsalt soe jook õhtul - Rahustab.
Soe dušš - rahustab. Ümisemine -rahustab. Mina igal õhtul teen aias oma Palve-Meditasiooni harjutust, aitab. .. ka ümisen. Ümisemine "masseerib" hüpotaalamust-hüpofüüsi, seega - ergutab hormonaalset tegevust, meeleolu.
Proovige ja leiate endale sobiva vahendi.
Lapsega tegelemine, mängimine - parim ravim, suurim RÕÕM.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet