ebastabiilne vererõhk, ärevus 04.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen aegajalt lugenud siinseid vastuseid, kuid oma probleemile siiski vastust pole leidnud. Eks mured ole ka erinevad. Olen 51 aastane naine Eelmise aasta kevadel seoses probleemide kuhjumisega, olin haiglas ja psühhiaater määras mulle antidepressandi Paroxetin, alguses võtsin Cipralexi, kuid see ei sobinud .Lisaks võtsin veel xanaxit, sest ärevus oli pidev. AD-d võtsin aasta, kuni maini sellel aastal, xanaxit ei võtnud enam vist veebruarist. Suvel ei võtnud enam kumbagi, vaid Betaloc 50 0,5 tbl., vahest harva oli siiski öösel 0,25 rahusti vaja. Öine magamine on aga olnud probleemne kogu aeg, kusagil vastu hommikut ärkan üles sest tekib tahtmatu ringutus, mis kiirendab südamerütmi ja tekitab imeliku enesetunde, varasematel aastatel oli südamerütmi rahustamisega probleeme ja päeval olin väsinud ja kurnatud, nüüd on ses osas parem, sest süda ei peksa enam nii ja rahuneb kiiremini nii, et jään veel magamagi ja päeval pole kehva tunnet. Eelmine aasta käisin südame uuringutel, tegin koormustesti ja midagi patoloogilist ei leitud. Kuna vererõhk mängis, siis pidin võtma iga päev 0,5 tbl. betaloc 50. Nii on see siiani. Augustis aga määrati mulle uuesti rahustit 3x päevas, sest öösiti tekkis ärevustunne seoses selle imeliku ringutusega. Alguses oli päevane doos osadeks jaotatuna 1,25. Nüüdseks olen seda vähendanud ja päeva doos on 0,5-0,75. Aga kuna töö juures on pidev pinge, siis seda annust vähendada kuidagi ei õnnestu. Kas peaksin hakkama võtma AD-d uuesti? Viimasel ajal tunnen ka, et pea on uimane ja kaelasooned kanged, mis eeldab ilmselt vererõhu tõusu. Kas olukorda võib mõjutada ka toidulisandite võtmine? Kas selline xanax.i päevane annus on liigne? Ehk peaks võtma betaloc 50 terve tabl.? Või peaksin lõpetama toidulisandite võtmise? Enda kohta veel niipalju, et olen üsna labiilse närvikavaga, s.t. tundlik ja haavatav, kuid see pole takistanud mind aktiivselt elamast. Ehk oskate mind aidata! Edu, tervist ja päikselisi päevi Teie tegemistesse!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Prooviksin uinutava toimega AD-d - Espritali sobilikus annuses. Xanax -ei, Valocordin-diazepami tilku võtaksin (südamele hea ja närvidele veelgi parem). Seda vajadusel. Toidulisandid sobivad, aga periooditi vaheaeg vajalik. Kehalised harjutused alul, hiljem see viis rühma harjutusi ja "uued prillid".
Minu harjutus.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet