Kardan seda, mida peaks nautima 30.10.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr. Ennet!

Minul on selline kiiks, et mulle ei meeldi seltskondlikel üritustel söömine. Kuidagi hirm on, et äkki ei maitse toit või äkki hakkab paha (kunagi lapsepõlves kippus süda pahaks minema sünnipäevade järel jne.) Nüüd, kui mingid ärilõunad või mõne kolleegi sünnipäev, siis minul läheb suu kuivaks ja söögiisu kaob. Tahaks sellest üle saada ja asja rahulikult võtta. Kuidas seda harjutada õnnestub?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eks selle söömisega seltskondades minnaksegi liiale. Paksukesi niigi palju. Kui aga see häirib, siis - häire ning seda saab kõrvaldada. vt. sundhirmude ja ärevushäirete valla soovitusi. Terves kehas terved meeled (ka mõtlemine) ja sellest alustada.
Minu harjutus (Enneti Palve-Meditatsioon) aitab kogu organismi häälestada: kehaliselt, meeleliselt, hingeliselt (tundeelu) ja ka vaimselt. Kuna inimene on sotsiaalne Persoon, siis see harjutus toimib hästi ka sotsiaalse suhtelemise edendamisel.
Harjutamine teeb meistriks. Harjuta ja Sa elad kaua ning õnnelikult.
Mina harjutan ja elan seeläbi 110 aastat (tegelikult 120, aga veidi tagasihoidlik peab ka olema). Selle kaua- ja hästielamise sihi võtsin ma endale juba üle kümne aasta tagasi. Toimib hästi. Ja on järgijaidki. Järgne Sinagi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M.Ennet