kui sotsiaaltöötaja on erapoolik 23.10.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Nädal tagasi kirjutasin küsisin (laps-koera )Maardu sotsiaaltöötaja Aili Lillemaa
eitab 3 aastat lapse vääärkohlemist.Samuti väänab seadusi ja ei ole korralikult tutvunud politsei materjalidega.Miks ei võiks olla meie väikeses riigis sots komisjon,kus oleks inimesed eri regioonidest,kuhu saaks probleemide ja kaebustega pöörduda,(kohalikud ringkäendused-ärme sellest räägime...)
Veel oleks ettepanek-seoses paljude perede lahutusprobleemidele kasvavad lapsed ilma ühe boloogilise vanemata.Meie probleem sellest tulenebki kuid ega me pole ainukesed.Seadustes võiks olla klausel../lapse vanemaks loetakse ka isikut,kes on last kasvatanud/ Lapsega tegeleb Maardus nüüd psühholoog,aitähh.Vaevalt sellest kasu on nii-kui-nii mätsitakse asi kinni.Kohtutee on lapsele liiga traumeeriv,niigi "solgutatud"

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui kohaliku tasandi sotsiaaltöötajaga tekib "tõrkeid", siis on olemas ka kõrgema tasandi abistajad - isegi Sotsiaalministeeriumi targad töötajad. Vajadusel Õiguskantler.
Vajalik ei ole kaebustega oma "õigusi" täht-tähelt taga ajada, vaja on KOOSTÖÖS lahendeid leida. Vaid koostöös tulevad lahendid.
Kannatlikkust ja leiate õiged lahendid.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet