hommik ilus , õhtu kurb 22.10.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 50. a. suht. elurõõmus naine.Kerge ülekaal ei morjenda sugugi.Arvan , et selles vanuses ei peagi punnitama enam.Hommikul olen suht optimistlik ja reibas, olenevalt ilmast viskan tavaliselt 10 km reibast kõndi looduses. Kusjuures ei saa seda ka ära jätta, sest kohe selja- ja liigesehädad kallal.Niisiis , reipalt tööle , aga koju tulles juba ootab mees diivanil.7 a. noorem. Ja nüüd see stress. See noor mees, kes koju tulles leiab eest sooja toa ja valmis tehtud söögi, viskab diivanile armastatud tv ja arvutiga , on puruhaige , kõik kohad logisevad ja ees ootab tõsine op.. Ei saa aru, kas ma olen mingi vampiir või ?Mul jätkuks energiat veel , aga pole seda kuskil rakendada. Lapsed ka suured. NO ei tea, mida teha, igatahes õhtuid aitab mööda saata veiniklaas . Mees ju suhtleb virtuaalsete sõpradega.Arvan, et selle nutulaulu pealkiri on ÜKSINDUS.
See oli lihtsalt MONOLOOG pärast paari veiniklaasi. Ja nii ongi, et kui rääkida ei saa, siis saab kirjutada.
Aitäh kuulamast. Lp. doktor ei pea oma kallist aega raiskama vastuse kirjutamisega. Ene50

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Targad öelnud ammugi, et radatee Suure Vankrini (võib ka Väike Vanker olla) on mõnikord palju-palju lühem, kui teerada lähedaseni... ja ENDANIgi. Ja siis inimene otsib lahendeid. Variandid: a) Tunne End ja leiad siis ka õiged kaaslased, b) otsi Absoluuti (Taara, Allah või kes kellelgi). Paavst Benedictus XVI (J. Ratzinger) ka rõhutab üksinduse tähtsust ja ütleb, et üksindus on üks tähtsamaid juuri, millest kasvab välja kohtumine Jumalaga. (Teine suur Jumalaotsimise põhjus - konfrontatsioon maailmaga (inimmaailmaga).
NB! Aga maisest elust ei või võõrduda.
Minu 9-astmeline tee on: 1) Sotsiaalne kulg läbi mängu ja loovuse (2M+L),
2) Mina-Meie edendamine, 3) Keha korrashoid läbi 3E, 4) Keha-Meele suhte teadvustamine ja praktika (terves kehas...) 5) Meele (psüühika) arendamine,
6) Meele-Hinge suhte tunnetamine ja praktika, 7) Hingehoid, 8) "religioosne" Ekstaas, 9) Vaimumaailm. Sellel teemal on tulemas aastavahetusel "Oi kui hea raamat!" - öeldud, siis ei saa ka pooleli jätta. Nüüd sõna antud.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet