Mure poegadega. 02.10.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere mul on mure oma 3poja käitumisega. Lapsed ei taha äkki enam koolis käia õppimine on täitsa alla läinud ka kodus hakkavad vastu ja lähevad sõpradega välja kõik kohustused tegematta. Kui hakkan seletama et on vaja õppida ja oma kohustusi täita ütlevad et see pole minu asi naad õpivad omale. Vanem lõpetab seeaasta 9klassi ja peaks minema kutseka varem oli ta väga sõnakuulelik aga nüüd olen leitsin talt ka suitsupaki ning koju ilmutakse õhtul. Keskmine poiss on 13a ja tema ei kuula absoluutselt mis räägin hommikul läheb kooli aga aegajalt helistab õpetaja et last pole jälle koolis käib 7klassis.Hinded on mitterahultatavad. Kolmas poeg on 5klassis ja 11a temaga kui rääkida siis hakkab ta ennast õigustama ja vastu vaidlema kodused tööd ka pidevalt tegematta ja koju ilmutakse ka alles pimedas. Kodus pole midagi hirmutavat ega pole naad kunagi ka vitsa saanud mis võib olla põhjus et naad kolavad sõpradega ja oma kohustusi ei täida peamine kohustus on õppida talvel kordamööda puud tuppa tuua.
Murelik lapsevanem.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kes ei tööta, see ei söö. Karmimat kätt ja mehist eeskuju. Sport teeb Lorust mehe. Kehaline töö mehistab nooruki. Kodused kohustused igale noormehele.
Kelleks Sa saada tahad? - sellise küsimuse esitagu mehed endale.
Asjaliku sõbra ütlemine on ka oluline.
Probleem keeruline, aga lahendatav.
Terviose probleeme ma siin ei näe.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet